REHABILITACJA

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta stanowi bardzo ważny element
w przebiegu całej rehabilitacji oraz naszej współpracy.

W swym zakresie obejmuje:

Poznanie


Szczegółowy wywiad diagnostyczny

Analizę


Wnikliwa analiza dokumentacji medycznej

Badanie


Dokładne badanie fizjoterapeutyczne

Cele


Ustalenie celów, przebiegu i form terapii.

Umów się na wizytę:

698-919-385

Podczas tej wizyty przedstawię Ci wstępny plan terapii oraz wyznaczymy sobie cele, które razem będziemy starali się osiągnąć. Musisz pamiętać, że rehabilitacja to proces trwający całą dobę, a nie tylko podczas mojej wizyty w Twoim domu. Dlatego chciałabym, aby realizacja Naszego zadania opierała się na dobrej komunikacji, zaufaniu i pełnej współpracy.

ZAPRASZAM SERDECZNIE – AGATA CZOPOR

REHABILITACJA SPORTOWA

Rehabilitacja sportowa skierowana jest do osób aktywnych fizycznie i sportowców zawodowych.

W swym zakresie zawiera zarówno elementy usprawniania leczniczego, jak i profilaktyki w sporcie. Kompleksowa terapia uwzględnia podstawy fizjologii wysiłku danej osoby oraz biomechanikę narządu ruchu w uprawianej dyscyplinie, co w połączeniu z indywidualnym programem usprawniania, pozwala na szybki powrót do sprawności fizycznej oraz utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu.
Zajmuję się rehabilitacją po kontuzjach i urazach, terapią przed- i pooperacyjną, a także treningiem przygotowującym do wysiłku i właściwym treningiem funkcjonalnym.

Rehabilitacja sportowa obejmuje m.in.:

 • terapię kolana (np. uszkodzenie więzadeł stawu kolanowego, uszkodzenie łąkotek lub chrząstki stawowej, rehabilitacja po rekonstrukcji ACL, kolano skoczka i inne),
 • terapia stawu biodrowego – miednicy (np. zespół mięśnia gruszkowatego, uraz mięśnia dwugłowego uda, bóle stawu biodrowego i inne),
 • staw skokowy i stopa (np. skręcenia stawu skokowego, niestabilność stawu skokowego, zapalenie rozcięgna podeszwowego, schorzenia ścięgna Achillesa i inne),
 • obręcz barkowa (np. niestabilność obręczy barkowej, urazy mięśni w obrębie barku, zerwanie i rekonstrukcja stożka rotatorów i inne),
 • staw łokciowy, nadgarstek i dłoń (np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, uszkodzenie mięśni w obrębie przedramienia, wybicia palców i inne).

Każdy program rehabilitacji poparty jest szczegółowym wywiadem oraz badaniem manualnym. Głównym celem jest lokalizacja uszkodzonej  struktury, określenie lokalnego oraz globalnego patomechanizmu zaburzeń, schematu bólowego oraz stadium choroby.

Terapia zawiera elementy terapii manualnej i innych technik, a następnie wprowadzane są powoli specjalnie dobrane ćwiczenia.

W zależności od potrzeb pacjenta terapia może zostać także uzupełniana o aplikację kiensiotape, lub tapem sztywnym. Cały ten proces może być organizowany w warunkach domowych, dzięki możliwości wykorzystania szerokiej gamy różnorodnego sprzętu rehabilitacyjnego (mata Flowin® Pro Niveus, platforma USB Jacobs i inne). Może także być prowadzony na siłowni lub świeżym powietrzu, dając pacjentom po kontuzji komfort treningu w środowisku odmiennym niż spotykany w szpitalach, czy ośrodkach rehabilitacji.

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

Głównym celem rehabilitacji ortopedycznej jest zminimalizowanie negatywnych skutków wywołanych danym urazem i ewentualnym unieruchomieniem kończyny, przez co w znacznym stopniu zwiększa się szansa na wcześniejszy i bezpieczny powrót do wykonywania dotychczasowych czynności codziennego życia.

Za pomocą specjalistycznych testów manualnych stwierdzam czy przyczyną bólu jest nadmiernie napięty mięsień, czy uciśnięty nerw, czy może zmiana zwyrodnieniowa stawu.

Rodzaj zmienionej chorobowo tkanki warunkuje użycie specyficznych dla tej tkanki technik manualnych. Czasem będą to mobilizacje, innym razem techniki mięśniowe lub przywracanie ruchomości struktur nerwowych. Głównym celem terapeuty jest jak najszybsze przywrócenie bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości.

Terapia prowadzona we własnym domu pozwala na wplatanie elementów rehabilitacji już od pierwszych dni po urazie lub po operacji, co ma ogromne znaczenie dla szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Aby rehabilitacja przyniosła jak najlepsze efekty, przygotowuję specjalne zestawy ćwiczeń, w formie wideo, lub opisanych na kartce, tak aby pacjent mógł samodzielnie poprawiać swoją sprawność każdego dnia.

Oferta rehabilitacji ortopedycznej skierowana jest dla osób po takich urazach jak:

 • stan po złamaniach i zabiegach operacyjnych,
 • stan po endoprotezoplastyce stawu biodrowego i kolanowego,
 • urazy stawów obwodowych,
 • artroskopia stawu kolanowego,
 • rekonstrukcja więzadeł,
 • naderwanie torebek stawowych,
 • niestabilność stawu barkowego,
 • zespół cieśni podbarkowej,
 • dysfunkcje stożka rotatorów stawu barkowego,
 • zespół zamrożonego barku,
 • zmiany zwyrodnieniowe barku,
 • zespół Sudecka i inne.

TERAPIA W FORMIE TRENINGU PERSONALNEGO

Trening medyczny to forma treningu indywidualnie dopasowana do potrzeb i możliwości pacjenta. Program ten skierowany jest dla osób, które chcą ćwiczyć w sposób bardziej świadomy i właściwy, dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnym treningiem siłowym, a także dla osób wymagających specjalistycznej rehabilitacji i chcą bezpiecznie powrócić do pełnej aktywności.

Celem takiego treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli naszego ciała, co pozwoli w pełni zaangażować wszystkie mięśnie i odczuć, że organizm pracuje, jak jedna całość.

Terapia polega głownie na poprawie propriocepcji (koordynacji wewnątrz mięśniowej) oraz przebudowie struktury stawów ponieważ z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest nie tyle wzrost siły, ile poprawa sensomotoryki (sterowania poprzez układ nerwowy). Dominują ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie wyizolowane grupy mięśni.

Podczas treningu medycznego przedstawię Ci praktyczne techniki i metody, które w sposób bezpieczny dla Twojego organizmu pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Z takiego treningu możesz skorzystać, gdy np.:

 • chcesz właściwie wykonywać ćwiczenia, nie szkodząc swoim stawom i mięśniom,
 • masz zbyt mało czasu na wyjścia do siłowni i chcesz prawidłowo wykonywać ćwiczenia w domu,
 • chcesz poznać sposoby wykorzystania ciężaru własnego ciała oraz odpowiednich sprzętów w domu do wykonania treningu (taśm, piłek, itp.)
 • chcesz przygotować swoje ciało np. do sezonu zimowego po długiej przerwie od aktywności,
 • doznałeś kontuzji i chcesz powrócić do aktywności sportowej,
 • potrzebujesz osoby która będzie dbała o Twoje zdrowie i motywowała do podejmowania aktywności ruchowej.

Terapia w formie treningu personalnego może być prowadzona w siłowni, domu lub dowolnym, dogodnym dla pacjenta miejscu, gdyż dysponuję szeroką gamą sprzętu sportowego, który pozwala na przeprowadzenie profesjonalnego treningu funkcjonalnego.

REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Celem rehabilitacji u pacjentów z chorobami neurologicznymi jest nie tylko choćby częściowe przywrócenie sprawności ruchowej czy mowy, ale także umożliwienie dalszego aktywnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, społecznym i w miarę możliwości zawodowym.

Pacjenci kwalifikowani są do niej:

 • po urazach ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego),
 • po nagłych stanach dotyczących mózgu (udar niedokrwienny lub krwotoczny)
 • w trakcie przewlekłych chorób takich jak choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

Wcześnie rozpoczęta rehabilitacja zapobiega rozwijaniu i utrwalaniu się zmian patologicznych oraz uruchamia mechanizmy regeneracji. Ideą rehabilitacji neurologicznej jest przywrócenie pacjentowi wszystkich funkcji, jakie zostały utracone w wyniku choroby. Gdyby okazało się to niemożliwe, moim zadaniem jest nauczyć pacjenta funkcjonowania w dotychczasowym środowisku w komfortowy sposób.

Akceptacja ograniczeń wynikających z choroby bywa kluczowa w dalszym procesie leczenia.

Rehabilitacja w domu jest najlepszą formą usprawniania, gdyż pozwala na prowadzenie terapii w najbliższym otoczeniu pacjenta. Bazując na ruchach funkcjonalnych pozwala na wykorzystywanie jej elementów w życiu codziennym.

REHABILITACJA OSÓB STARSZYCH

Zasadniczym specyficznym celem rehabilitacji osób w wieku podeszłym jest przywrócenie zdolności do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, która została utracona w wyniku choroby, wypadku czy zabiegu chirurgicznego.

Regularna rehabilitacja osób starszych daje szansę między innymi na:

 • utrzymanie ruchomości stawów,
 • zapobieganie zanikom mięśni i przykurczom,
 • uniknięcie powstawania odleżyn, czy zniekształcenia kończyn,
 • uniknięcie powikłań układu oddechowego i krążenia
 • poprawę koordynacji i stabilnej postawy ciała,
 • zwiększenie wydolności fizycznej,
 • zmniejszenie ryzyka trwałego inwalidztwa,
 • zachowanie samodzielności,
 • podtrzymanie aktywności społecznej.

Szczególną cechą tej grupy w procesie rehabilitacji jest fakt, że seniorzy gorzej niż młodsi tolerują intensywną fizjoterapię i szybciej też zniechęcają się zwłaszcza wtedy, gdy porównują uzyskiwane przez siebie rezultaty z innymi, dlatego indywidualna rehabilitacja w znajomym otoczeniu pozwala czuć się bezpiecznie i komfortowo. Pozwala także ukierunkować przebieg terapii na obecne problemy osoby starszej (samoobsługa, wychodzenie z domu, poruszanie się poza domem).

Opieka nad osobami starszymi wymaga przemyślanej strategii. Ogromną rolę mają tutaj odpowiednio dobrane ćwiczenia, mające na celu stabilizację stanu zdrowia, i poprawę samopoczucia starszego pacjenta. W pełni przemyślana, indywidualna przyniesie znaczną ulgę w dolegliwościach towarzyszących temu etapowi życia, ale będzie stanowiła także konkretne narzędzia pomocy dla osób z najbliższego otoczenia seniora, zmagającymi się z problemami przy jego pielęgnacji.

REHABILITACJA I MASAŻ
Z dojazdem do Twojego domu
na terenie Krakowa i okolic

Fizjoterapeutka mgr Agata Czopor

Dokucza Ci uciążliwy ból?
Chcesz wrócić do pełnej sprawności?
Zaoszczędź swój czas i skorzystaj z terapii w domu.

Fizjoterapeutka mgr Agata Czopor

Popraw jakość swojego życia nie wychodząc z domu.
Z dojazdem do Twojego domu, na terenie Krakowa i okolic.

Fizjoterapeutka mgr Agata Czopor

Szybki kontakt

Jeżeli nie odbieram telefonu, prawdopodobnie komuś pomagam, zostaw proszę wiadomość, odpowiem w najkrótszym możliwym czasie.